Co zabrać ze sobą na URLOP

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

czyli walizka Dzoanny :)

Koniec wakcaji, koniec urlopów a ona wyskakuje z takim postem ;P no cóż, kiedy większość z Was wylegiwała się na urlopie ja harowałam, nie po 8 godzin, nawet nie po 10 a po 13-14 h na dobę... W sumie ciągnę tak od 1,5 roku, więc trochę odpoczynku mi się zwyczajnie przyda :) Nie wiedziałam do samego końca, czy uda mi się w tym roku gdzieś wyskoczyć, czy nie... No ale się udało :D jeszcze fajniej, bo jedziemy tym razem z przyjaciółmi, więc będziemy na zmianę rozpalać ognisko na bezludnej wyspie :) Może jakieś odłamki jak jak, też jadą na urlop we wrześniu i post im się przyda ;) a jak nie to na kolejny raz jak znalazł ;) 

Jadąc na urlop a zwłaszcza z dzieckiem, zawsze zabezpieczam się na każdą ewentualność. Wychodzę z założenia, że lepiej mieć niż nie mieć. Lepiej mieć spokojną psychikę, niż szukać w paniczce apteki a tak właśnie było za pierwszym razem :P więcej nie dopuściłam do takiej sytuacji xD

Tak więc, pierwszą rzeczą jaką zabieram do swojej walizki są leki i suplementy, które pomogą i podczas biegunki, i zatrucia pokarmowego, i zapalenia pęcherza, i niestrawności, i chociażby podczas gorączki, czy bólu głowy. Znajdą się w niej również między innymi różne probiotyki, bo przecież każdy szczep działa na co innego a ja nie wiem co mnie czeka ;) coś na alergię, coś przeciwzapalnego, coś na trawienie i coś na cheat meala :P

 

Kolejną rzeczą to witaminy i minerały, które obecnie przyjmuje. Urlop nie oznacza dla mnie, że mam popłynąć i położyć labę na wszystko, gdybym tak myślała, nie byłabym tu gdzie jestem. Co to, to nie. Urlop to świetny czas na regenerację a więc takie rzeczy jak cynk, magnez, witaminy z grupy B, czy chociażby zwykła witamina C, zawsze mile widziane :)

 

Dalej... ochrona przeciwsłoneczna oraz balsamy po opalaniu. Tak, o tym również, nie można zapomnieć. Trzeba chronić skórę przed poparzeniami, ale oczywiście trzeba też łapać słońce <3 którego w tym roku było tak mało... Więc, różnego rodzaju kremy, olejki z filtrami oraz blokery też warto zabrać ze sobą.

 

Coś na odkażenie i pierwszą pomoc. Czyli środki dezynfekujące w razie czego, plasterki i igły jednorazowe. Nigdy nie wiesz, co się może przydać a czasem taka igła jest zbawienna, szczególnie wtedy, gdy wejdzie Ci jakaś mała drzazgunia ^^ Podróżując z dzieckiem nauczyłam się zabierać, ze sobą potrzebne rzeczy a szczególnie przydatne okazały się być podkłady jednorazowe na wc, zwłaszcza w samolocie :)

 

I na koniec rzeczy równie ważne, dla mnie - osoby aktywnej cały rok. Odżywka białkowa i parę przyrządów do ćwiczeń oraz mobilizacji ;) Tak, zamierzam robić trening na urlopie, zamierzam jeść dobrze (pisząc "dobrze" mam na myśli wybierać właściwie), ale jak wpadną jakieś lody to płakać nie będę ;) i napewno nie będę robić długich treningów cardio, w myśl: jak zjadłam lody, to muszę 1 h skakać na skakance, żeby to spalić. Po pierwsze - to tak nie działa. Po drugie - będąc w ciągłym gazie - to te lody przeze mnie "przelecą". A po trzecie - mam to zwyczaje w dupie, bo jestem na urlopie :) i będę robić to na co mam ochotę :) Będę chciała to zrobię trening i zjem lody a jak nie będę chciała to nikt mnie do tego nie zmusi :)

 

To są rzeczy, których nie może zabraknąć w mojej walizce :) wiele razy mi się przydały a i zdarzyło się, że po prostu leżały, ale lepiej mieć niż nie mieć ;) Witamin i minerałów oraz odżywki białkowej biorę tylko tyle, ile będzie mi akurat potrzebne na wyjeździe. Jeśli chodzi np. o wit C, to przesypuje ją w mniejsze opakowanie, aby też mieć jej wystarczającą ilość ;) Kremy zazwyczaj idą prawie całe, więc nie wracają ze mną z powrotem a jeśli chodzi o leki i suplementy to zazwyczaj biorę po 1 listku, aby nie brać ze sobą opakowań, które zajmują miejsce w walizce, chyba że są to probiotyki, to wtedy pakuję tyle ile mi trzeba ;)

Pamiętaj, żebyś swój urlop spędził w zgodzie z sobą i tak jak tego chcesz :) ja tak robię i jestem szczęśliwym człowiekiem ;) 

Pakuje się i uciekam na bezludną wyspę <3

Buziak :*

Wyszukiwarka przepisów

© 2016 GotujzDzoanna!. Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować bez zgody autora.