Regeneracja

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

... czyli coś o czym w dzisiejszym świecie zapominamy...

W natłoku spraw jakie mamy: praca, stres, dieta, trening, zapominamy o najważniejszej rzeczy jaką jest sen. To czy się wysypiasz przekłada się na cały kolejny dzień, tydzień miesiąc, rok... To czy i jak bardzo będziesz wydajny, zależy od właściwej regeneracji. To w jaki stanie będzie Twoje zdrowie, zależy od regeneracji. To czy będziesz robił w czymś postępy, również zależy od regeneracji.

Skupmy się na aspekcie sportowym. Pod wpływem treningu powstają mikrourazy, które potrzebują odpowiedniej regeneracji, aby się odbudować. To tak jakby regeneracja uzupełniała cegiełki, które wypadły podczas treningu.

Regeneracja to stan odpoczynku dla naszych mięśni i do tego potrzebne jest odpowiednie pożywienie oraz odpowiedni sen.

Należy zadać sobie pytanie: jak śpisz?

To bardzo ważne pytanie, bo to sen odgrywa kluczową rolę. Jak śpisz źle, zła jest Twoja regeneracja. Dlatego, aby sen był jakościowy, ważne jest to na czym śpisz.

Większość z Was na pewno nie przykłada do tego uwagi. Łóżko jak łóżko, materac jak materac. I to jest duży błąd !!! Nie skupiamy się na właściwej regeneracji a jak nie ma efektów, to obwiniamy wszystko inne dookoła... to za mało ćwiczę, to za dużo kcal jem... BRZYDKIE MYŚLENIE !!!!

Materac marki KOŁO "Czwarty Etap" został stworzony z myślą właśnie o osobach aktywnych, którzy potrzebują regeneracji na wyższym poziomie. Materac "Czwarty Etap" jest materacem regeneracyjnym, ponieważ precyzyjnie rozkłada ciężar, aby w żadnym z newralgicznych punktów podparcia (pod biodrem i ramieniem) nie wywołać ucisku. Materac jest tak wygodny, że nie wybudzamy się w nocy na zmianę pozycji ciała, dzięki temu nie musimy zasypiać od nowa. Śpiąc na materacu "Czwarty Etap" zapewniamy sobie bardziej jakościowy i dokładny sen.

 Skąd to wiem?

Bo miałam okazję testować ten materac dzięki uprzejmości sklepu "Świat Mebli" w Szczytnie i choć zarywałam nocki, rozpisując plany żywieniowe, to budziłam się 15 minut przed budzikiem, za każdym razem budziłam się w tej samej pozycji co zasypiałam :)

Pamiętaj, że to właśnie kiedy śpisz i się regenerujesz, chudniesz, kształtujesz sylwetkę, budujesz mięśnie a nie na treningu, czy w ciągu dnia jak większość myśli ;)

A na jakim poziomie jest Twoja regeneracja ?? :)

Wyszukiwarka przepisów

© 2016 GotujzDzoanna!. Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować bez zgody autora.