ENTEROL 250

Drukuj

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Dziś pod lupę pójdzie Enterol 250.

Enterol 250 jest to lek probiotyczny, który możemy kupić normalnie w aptece bez recepty. Stosuje się go głównie w dolegliwościach związanych z biegunką. Czy to tzw. podróżą, czy związaną z przyjmowaniem chociażby antybiotyków, czy przy zatruciu, czy przy zmianie nawyków żywieniowych.

Saccharomyces boulardii czyli niepatogenne drożdżaki, zaliczane są do grupy probiotyków, które przynoszą korzystny wpływ na stan naszej mikrobioty jelitowej, starając się przywrócić równowagę, która została zachwiana podczas różnego typu dolegliwościach związanych z trawieniem. 

Saccharomyces boulardii są odporne na działanie kwasu solnego, dlatego jak probiotyki zaleca się brać podczas posiłku, aby ochronić bakterie probiotyczne przed jego działaniem, tak Saccharomyces boulardii można brać o dowolnej porze: przed jedzeniem, z jedzeniem, po jedzeniu. Należy jednak pamiętać, że tak samo jak w przypadku innych probiotyków, nie należy do nich spożywać gorących potrwa oraz napoi, gdyż może to wyniszczyć żywe (w tym przypadku) niepatogenne drożdże. 

Dodatkowo są odporne na działanie antybiotyków, dlatego dobrze jest podczas antybiotykoterapii wspomagać naszą mikroflorę jelitową właśnie tymi lekiem jakim jest Enterol 250. 

 

ENTEROL 250 STOSUJĘ SIĘ W:

* leczeniu ostrych biegunek infekcyjnych,

* zapobieganiu biegunkom poantybiotykowym,

* nawracającej biegunce spowodowanej zakażeniem Clostridium difficile, jako dodatek do leczenia wankomycyną lub metronidazolem,

* zapobieganiu biegunkom związanym z żywieniem dojelitowym,

* zapobieganiu biegunkom podróżnych,

* zapobieganiu candidzie,  

* leczeniu choroby Leśniowskiego Crohna (wrzodziejące jelito czy zapalenie jelita grubego).

 

Drożdżaki z rodziny Saccharomyces boulardii:

- zmniejszają stany zapalne w naszym organizmie,

- zwiększa szczelność jelit,

- niszczą biofilmy bakteryjne,

- działają przeciwpasożytniczo na Helicobacter pylori czyli choroby związane z żołądkiem oraz dwunastnicą.

 

Enterol 250 nie może być stosowany u osób z nietolerancją galaktozy (cukru prostego, który wchodzi w skład laktozy, czyli najprościej mówiąc cukru mlekowego), niedoborem laktazy (enzymu wytwarzanego w nabłonku jelita cienkiego, odpowiedzialnego za hydrolizę laktozy na monocukry: glukozę i galaktozę) luz zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy (stan wynikający z nieprawidłowości w trawieniu).

 

Jeśli chodzi o dawkowanie to jest to kwestia indywidualna w zależności od schorzenia jakie mamy, ale taka dawka 250-500 mg to jest już taka fajna dawka :)

 

U mnie ENTEROL 250 zawsze podczas cheat mealu, aby wspomóc jelita rzeźnią, którą im zafundowałam :P co naprawdę nie zdarza się często a nawet bym powiedziała, że bardzo rzadko, ale jak już mi się zdarzy to Enterol zawsze pomaga :)

Myślę, że jest to rzecz, która powinna się znaleść w każdej domowej oraz podróżnej apteczce :)

  

Tags: , , , , , , , ,