Gotu Kola

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

* wspiera układ krwionośny

* wspomaga pracę mózgu

 

Gotu Kola jest znana w Chinach jako cudowna roślina długowieczności. W Indiach jest uważana za jedną z najbardziej odmładzających roślin. Wygładza skórę i poprawia jej nawodnienie, zapobiega powstawaniu zmarszczek, redukuje cellulitis i przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

Stosuje się go również jako środek usuwający stany niepokoju. Posiada lekkie moczopędne działanie, stosuje się także przy nadciśnieniu. Zawiera również składniki niezbędne do wytwarzania kolagenu, który podtrzymuje zdolność organizmu do odnowy skóry. 

 

Jednak dla mnie istotniejszą kwestią jest doping mózgu o której ostatnio mówiłam na Instagramie oraz zdolność poprawienia koncentracji, co można osiągnąć dzięki stosowania tego adaptogenu :)

Gotu kola zapobiega procesom starzenia się, działa psychotonicznie, usuwa objawy znużenia i zmęczenia psychicznego. Przy regularnym stosowaniu przyspiesza proces myślenia, poprawia koncentrację i aktywizuje pamięć. Ułatwia procesy zapamiętywania, dzięki powstawania nowych połączeń nerwowych. Idealny środek dla osób, które muszą intensywnie wytężać umysł i pracują pod presją czasu. Podczas "sesji" przyda się również studentom :) Nie ma wpływu na refleks.

Dawkowanie: 2-3x dziennie po 1-2 g na porcję.

 

Wyszukiwarka przepisów

© 2016 GotujzDzoanna!. Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować bez zgody autora.