RESVERATROL

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Resveratrol czyli polifenol roślinny.

Zaliczany jest do grupy flawanoidów oraz fitoestrogenów. Pozyskiwany jest ze skórek czerwonych winogron. Wykazuje świetne właściwości antyoksydacyjne. Połączony z LEUCYNĄ, aminokwasem który zwiększa syntezę włókien mięśniowych wykazuje znacznie szersze działanie niż oddzielnie. Pomaga uregulować poziom leptyny, stymulujące PGC-1-alfa, SIRT1 oraz SIRT3 (poprawa wrażliwość leptynową oraz insulinową komórek), zwalcza negatywne skutki stresu, zmniejsza stany zapalne w organizmie, przyspiesza syntezę włókien mięśniowych, przyspiesza redukcję tkanki tłuszczowej, poprawia kondycję układu sercowo-naczyniowego, zwiększa tempo wzrostu mięśni.

Można by powiedzieć, że Resveratrol oraz Leucyna to taki zgrany duet. Razem mają cudowny wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej zwiększając ilość mitochondriów, przyspieszając utlenianie kwasów tłuszczowych, powodując wzrost termogenezy w organizmie. Razem aktywują geny SIRT1 i SIRT3, dzięki czemu nasz organizm zwiększa produkcję organelli komórkowych, których zadaniem jest wytwarzaniem energii, czyli mówiąc najprościej jak się da, zjedzony posiłek zamiast odkładać się w tkankę tłuszczową, zamienia się na energię.

Nasz zgrany duet ma również pozytywne oddziaływanie na wykorzystanie glukozy z krwi. Aktywacja receptora glukozy GLUT-4 dzięki aktywacji genu SIRT1 i SIRT3 oraz enzymu AMPK wykorzystuje glukozę powstałą ze spożytego pokarmu, jako źródło energii, która trafia do naszych mięśni. Kiedy receptor GLUT-4 jest nieaktywny, zamienia oraz magazynuje nadmiar glukozy w postaci tkanki tłuszczowej powodując niechciane fałdki na naszym ciele :P

Dodatkowo Leucyna wpływa pozytywnie na rozwój masy mięśniowej u sportowców, gdyż jest najbardziej anabolicznym aminokwasem. Leucyna zwiększa syntezę włókien mięśniowych a Resveratrol podwyższa wrażliwość komórek na insulinę, dostarczając w szykim tempie substancje odżywcze do mięśni. 

Jeśli chcemy zwiekszyć transport składników mineralnych, witaminowych, aminokwasowych czy też innych jak np. kraetyna, glutamina, aakg, itp. itp. warto przed suplementacją przyjąć resveratrol z leucyna, który pomoże maksymalnie wykorzystać zastosowanie danego suplementu. 

Jak widzimy resveratrol wraz z leucyną mają szeroki wachlarz zastosowań. Nie pisałam o wszystkim, tylko o tym co mogłyby Was zainteresować oraz zapoznać z tym cudownym środkiem :) 

Jeśli zaś chodzi o mnie i stosowanie resveratrolu z leucyna robię to po treningu. Skupiając się głównie na lepszym podbiciu aminokwasowym, które przyjmuję po treningu. Myślę, że moje okno anaboliczne jest lepiej wykorzystywane niż wcześniej, widząc to szczególnie w sile oraz wytrzymałości mięśniowej, która od stosowania tego suplementu znacznie się poprawiła, biorąc pod uwagę, że jestem na redukcji i zeszło mi 5,5 kg od stycznia. 

Dlaczego TREC?

Bo moim zdaniem ma przystępną cenę, dobry skład i jakość produktów. Lubię ich suplementy a jak jest się z czegoś zadowolonym to nie ma sensu kombinować i szukać czegoś innego ;)

Wyszukiwarka przepisów

© 2016 GotujzDzoanna!. Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować bez zgody autora.